Got back
Pakohuoneet · Tallinna

Shambala

Tallinna, Viro
Star 4.69 (567)
Solve the mystery of Tibetian Atlantis
60 min
2 - 7 pelaajat
Easy
Sopii:
Ystävät, Syntymäpäiväjuhla, Perhe
Mystinen, Seikkailu, Historiallinen
Maksa saapuessasi tai maksa verkossa

Toimittanut
Imaginaris

Kuvaus

NO code locks, keys or ultraviolet lamps! Only technically modern, truly atmospheric and exciting quests with high-quality decorations.

The idea of Shambala was reflected in many cultures starting from tantric manuscripts and till the Reich's occult philosophy. The latter considered it to be the Golden Grail of Knowledge. Now YOU may try to solve the mystery of Tibetian Atlantis!


Pelaaja-arvostelut

567 arvostelua
4.7
Teknologian käyttö
4.7
Mukaansatempaava
4.7
Turvallisuus
4.9
Palvelu
4.8
Rahalle vastinetta
4.5
Lisää uusi arvostelu
Raisa U.
30 October

Ходили с подружками, очень понравилось. Местами было сложно, но мы справились. Обслуживание очень классное.

Irina V.
24 October 2020

Очень Круто!!!Были компанией,очень все понравилось.Хороший персонал,интересная комната.Соответствующая цена.

Mjevgeni .
17 October 2020

Квест действительно технологичный и сделан с душой, хотя есть небольшие нарекания по оформлению. Но с сервисом есть проблема. Только начали разбираться что к чему и кое что разгадывать, пошли подсказки и довольно много, хотя их никто не просил. Так не интересно. Согласитесь, не за тем ходят на квесты чтобы делать по указке, что говорят. Когда же застряли и действительно хотелось подсказку, то пришлось её раз 10 попросить, прежде чем нам отозвались. И потом ведущий стал объяснять как сделать то, что уже сделано, хотя вопрос был вполне конкретный. Поэтому довольно спорно.

Triin P.
29 September 2020

Kui loogiline ja loov mõtlemine on Sinu sõbrad, siis see tuba sobib Sulle väga hästi. Lõbus ja meeskondlik ettevõtmine. Tagant järele mõeldes oleksime võinud rohkem ise lahenduste peale tulla, mis oli väga loogiline. Kohati oli taustamuusika väga vali, raske oli omavahel suhelda või mängujuhi vihjetest aru saada.

Kadri
11 September 2020

Käisin varateismelistega mängimas. Kõigile osalejatele vägavägaväga meeldis. Järgmine kohtumine Imaginarises on juba kokku lepitud.

Kerli K.
17 August 2020

Käisime Shambala toas seoses tüdrukuteõhtuga. Teenindus oli väga sõbralik ja meeldiv. Juba eelnevalt toa kohta uurides oldi meie vastu väga vastutulelikud ja sõbralikud. Tuba on väga äge ja veetsime mõnusalt aega :) suur aitäh!

Vladislav J.
01 August 2020

Достаточно интересное и довольно погружающее путешествие, которое действительно оставило позитивные впечатления

Елена Д.
28 July 2020

Отмечали день рождения сыга, подростка, были на квесте в первый раз. Нам всем очень понравилось. хотелось только, чтобы было больше заданий.

Maria V.
26 July 2020

Верю что отличная комната, НО до конца мы ее не прошли. Администратор нас предупредила что на одну кнопку нажимать нельзя, но в темноте она никак не горела, не была ничем закрыта и абсолютно случайно в полной темноте одна из участниц нажала на нее. Самое грустное, что администратор подтвердила что многие вот так игру и заканчивают. Ребята, закройте эту кнопку каким-нибудь прозрачным пластиком! Пока эта проблема не решится, комнату не советуем!

Larissa P.
25 July 2020
Maarja-Liis T.
22 July 2020

Väga kihvt põgenemistuba, hästi tehtud! Siiani meie seltskonna lemmik! Tuleme kindlasti tagasi teiseks osaks :)

Kristiina R.
19 July 2020

(Room: Shambala)

Enjoyable game with a nice atmosphere, overall 3.5/5, some nice tricks yet revolved rather much around finding number codes and somehow left a feeling of discontinuity - the pieces designed into the game didn’t quite match together.

Natalja B.
15 July 2020

Oli väga huvitav ja lõbus. Tunned ennast nagu Indiana Jons. Mõnikord oli ka hirmus. Mõistatused olid erinevad ja keegi meie tiimist ei igatsenud. Soovitame kõigile proovida.

Karin M.
13 July 2020

Väga lahe kogemus koos perega. Sobib pigem veidi suurematele lastele, kuna peamurdmist oli päris palju ja õudust oli kah- sobiv üle 14 a. Soovitan väga!!!

Heidi W.
12 July 2020

Mulle ja minu abielule meeldis väga. Me oleme käineed rohkem kui kymnes mängus (Soomes, Hungaris, Krakowas ja Eestis ka varem.) Aga kui ma vatasin siit mis oli kirjutatud, oli mittu inimest öeldanud et mängu juhitaja ütleb liiga palju. Me öelsime talle, et me tahame ise küsida kui me tahame teada mitte midagi. Siis ta ei öeldnut mitte midagi ja saime mängida hästi meie mängu. Küsisimme abi küll natuke, ja ta öels hästi. Mängu oli väga hea ja siin oli meile ga uusi asju mis juhtus.

Minä ja mieheni tykättiin kovasti Shambala- pelistä. Ollaan pelattu yli kymmenen peliä (Unkarissa, Puolassa, Suomessa ja Virossakin aiemmin. Tästä pelistä lukiessamme arvosteluita, oli moni sanonut, että pelin johtaja kertoi liikaa asioita. Ennen peljin alkua pyysimme pelin johtajaa kertomaan asioita vain jos me kysytään jotain. Se oli tosi hyvä diili, sillä saimme pelata rauhassa, mutta tarvitsimme apua parissa kohdassa, jotka hän auttoi kyllä eteenpäin. Peli oli hienosti rakennettu ja hyvä. Ymmärrän hyvin jos jollekin joku tehtävä on turhankin haasteellinen, mutta me onnistuttiin pääsemään peli läpi ja aikaakin jäi. Peli meni kivasti eteenpäin ja siinä tapahtui pajon asioita. Pelin aikana ilmapiirikin vaihteli ja siihen oli rakennettu kivoja ja yllättäviäkin yksityiskohtia. Suosittelen lämpimästi. Yksi parhaimmista mitä oon pelannut. Tallinnassa käytiin myös get away zonessa, jota myös voin suositella lämpimästi. Molemmat peleistä oli rakennettu hienosti, tykkäsin aavistuksen enemmän kyllä kauhu-huoneesta kun KGB-huoneesta. Molemmat oli silti kivoja. Claustrophobiassa käytiin kanssa tekemässä Gravity, mutta siinä ei oikein päästy eteenpäin, pelissä oli paljon tekniikkaa, josta en saanut kiinni, mies ehkä vähän paremmin (mulla varmasti myös kielimuuri tuli eteen ja kun oli tietämättämme itse aiheutettu lisä-ääntä, ei oikein kuultu mitä mikrofooneista kuului), vähänlaisesti tehtäviä(jäi vähän fiilis, etten oikein onnistunut missään) ja me mälvättiin yhen tehtävän kanssa niin että aikaa kulu pajon.) Mutta henkilökunta oli sielläkin tosi ystävällistä ja saatiin tehdä loppuun avustettuna vaikka aika loppui kesken. Loppu oli erilainen kuin missään aikaisemmassa jutussa. Omanlainen seikkailu, yksi erilainen ja rikastuttava kokemus oli muiden joukossa, mutta kyllä mulla pakopeleistä olis enemmän kökkö käsitys, jos tää olis ollut eka/ainoo. Ei silti harmita yhtään, että käytiin siellä, Hienosti rakennettu ja tekniikka ja ilmapiiri on kyllä huikeita tässäkin.


Sijainti

Shambala

Liivalaia 40, 10132 Tallinn, Estonia
Tallinna, Harju County, Harjumaa, Viro

Vapaat ajat ja hinnoittelu

Pelaajat

Maksuton peruutus
Etukäteismaksua ei peritä

Mitä muuta tulisi tietää

Ketkä voivat tulla

Vierailijat iältään 14 ja vanhemmat voivat osallistua. Vierailijat iältää 7 - 13 voivat osallistua aikuisen seurassa.

Vapaat ajat ja hinnoittelu

Pelaajat

Maksuton peruutus
Etukäteismaksua ei peritä